Fundatia Cartea Calatoare angajeaza manager de dezvoltare

Fundatia Cartea Calatoare (www.fcc.ro) este in cautarea unui manager de dezvoltare, o persoana dinamica, creativa si cu experienta in organizare, dispusa sa contribuie la extinderea activitatii intreprinderii sociale care produce si vinde carti Daisy (www.cartidaisy.ro).

Printre responsabilitatile managerului de dezvoltare se numara urmatoarele:
Coordoneaza, la nivel national, procesul de vânzare si campaniile de strângere de fonduri
Intretine si actualizeaza baza de date cu clienti si alti stakeholderi(incluzând autoritatile locale si nationale).
Dezvolta la nivel national o retea de voluntari si de utilizatori cu deficiente de vedere ai cartilor Daisy, care sa creasca gradul de constientizare cu privire la existenta si utilitatea produselor Daisy, stimulând cererea de astfel de produse

Pentru a aplica la acest post, candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte :
Licentiat in economie sau stiinte sociale.
Experienta in domeniul vanzarilor, cu posibilitatea de a demonstra rezultatele obtinute anterior.
Este preferata experienta in strangerea de fonduri pentru organizatii non-profit.
Abilitati avansate de conducere si de decizie.
Abilitati in elaborarea bugetelor si a rapoartelor financiare.
Abilitati avansate in utilizarea computerului.
Dedicat gasirii de solutii concrete pentru rezolvarea sustenabila a problemelor sociale
Abilitati avansate de comunicare orala si in scris.
Organizat, capabil de efort sustinut si riguros in respectarea unei agende de lucru.
Proactiv, independent, poate lucra cu o echipa virtuala. Flexibil si adaptabil.
Vorbeste fluent engleza, cunoasterea unei alte limbi va reprezenta un avantaj.

Pentru a aplica la acest post, va rugam trimiteti prin email o scrisoare de intentie (in care sa mentionati si asteptarile salariale), un CV si datele de contact ale unei persoane care va poate recomanda la: dimagabriela@fcc.ro.

Termenul limita pentru trimiterea informatiilor: 3 septembrie 2012.

Mai multe detalii gasiti in pe site-ul http://www.cartidaisy.ro

Anunțuri
Postat in Studentie

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

Arhiva postărilor
Logo Asociația studențească Philos

Logo-ul Asociației studențești Philos

Logo Asociația Studenților din Universitatea București
Logo Alianța Națională a Organizațiilor Studențești din România

European Student's Union